Get Adobe Flash playerhhghghguyhiu

Więcej zdjęć

 

Na zaproszenie Fundacji Osób Niepełnosprawnych ze Stróż uczestnicy naszego WTZ wzięli udział w Jesiennej Spartakiadzie Stróże 2013.

Rywalizacja toczyła się w następujących konkurencjach: indywidualnie - skok w dal, krykiet, rzut piłka, tor przeszkód oraz zespołowo- przeciąganie liny.

Nasza podopieczna Ewelina Burda zajęła III miejsce w konkurencji skok w dal. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje m.in. pokaz jazdy konnej. Warsztat otrzymał nagrodę za udział w zawodach.

Więcej zdjęć.

 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

W dniu 10.07.2013r.odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego do Krakowa.

Uczestnicy WTZ mieli możliwość przenieść się do ? raju? bogatego świata roślin, gdzie można było zachwycać się różnorodnością gatunków. Z zapartym tchem uczestnicy podziwiali rośliny egzotyczne w szklarniach, alejki obsadzone kwiatami m.in. lawendą, różami ,nasturcją oraz wodne akweny. Pomimo wysokiej temperatury otoczenia zwiedzali ogród z ogromnym zainteresowaniem ,poznając przy tym nazwy poszczególnych okazów.

Więcej zdjęć.

 

Wycieczka do muzeum lalek

W miesiącu wrześniu miała miejsce wycieczka do muzeum lalek. Było to interesujące spotkanie ze swego rodzaju "Światem Lalek" ulokowanym w scenerii plenerowej.

 

Więcej zdjęć.

 

Kwiaty Polskie wystawa

Dnia 01.08.2013 miało miejsce otwarcie Wystawa ?Kwiaty Polskie?  która jest  prezentacją talentu plastycznego osób z niepełną sprawnością, oraz stanowi  pokaz działań arteterapeutycznych podejmowanych przez WTZ, usprawniających sfery ruchowe, poznawcze i emocjonalne podopiecznych.


Jest ona wynikiem kilku miesięcy pracy w pracowniach: plastycznej, szkła artystycznego i rękodzieła artystycznego, gdzie zastosowano  techniki plastyczne takie jak: wełna czesankowa, decupague, malarstwo na szkle, fusing, pastel i malarstwo akrylowe.  Praca w plenerze doskonali wszystkie mechanizmy odpowiedzialne za spostrzegawczość. Przeniesienie własnych obserwacji na materiał plastyczny  poprawia koordynację wzrokowo-ruchową przy jednoczesnym wyciszeniu emocji i artystycznym spełnieniu.Arteterapia jaką podejmują pracownie WTZ wymaga większego kontaktu z naturą. Prezentowana wystawa jest efektem licznych obserwacji w naturze, stanowiących element pracy terapeutycznej. Zapraszamy!

Więcej zdjęć

 

Plener Pod Niebem Tarnowa

W dniach 6-7 maja na Rynku odbył się plener integracyjny "POD NIEBEM TARNOWA" zorganizowany przez galerię ANIOŁOWO oraz WTZ przy SOSW.

Projekt był współfinansowany przez budżet Miasta Tarnowa. Wzięło w nim udział ok. 40 osób z niepełnosprawnością z Tarnowa i okolic oraz młodzież Zespołu Szkół Plastycznych. Na zakończenie pleneru odbył się koncert zespołu Wojtka Klicha.

 

Więcej zdjęć.

 

Piknik w Parku Strzeleckim

W dniu 11.05.2013 w Parku Strzeleckim na zakończenie Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością odbył się piknik integracyjny w którym udział wzięły nasze Warsztaty. Na prezentowanym stoisku można było nabyć prace wykonane przez uczestników warsztatu. Na scenie wystąpił również zespół  wokalno-taneczny FA-SOL-LA prowadzony przez panie instruktor Ewelinę Gębicę i Renatę Nowotarską. Tych kilka godzin spędzonych razem było świetną zabawą pozostawiającą niezapomniane wspomnienia. Czekamy na przyszły rok!

Więcej zdjęć

 

W dniu 05.04.2013 r. o godz. 17.00 w Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych ANIOŁOWO miał miejsce wernisaż  Wystawy Twórczości Plastycznej i Rękodzieła Artystycznego naszych Warsztatów.

Wernisaż był również oficjalnym otwarciem Galerii. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Prezydent Dorota Skrzyniarz i Pan Prezydent Henryk Słomka Narożański oraz zaproszeni goście i przyjaciele warsztatów. Wystawa jest prezentacją dorobku twórczego podopiecznych naszych warsztatów. Zaprezentowanych zostało blisko 50 prac wykonanych w pracowniach: plastycznej, rękodzieła i szkła artystycznego. Wystawa prac w Galerii Aniołowo jest już VII tego typu od początku działalności warsztatów tj. od 1995 roku. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji która jest czynna do końca kwietnia  w Galerii na tarnowskim rynku.

 

Więcej zdjęć

 

W dniach od 18-20.02.2013 r. grupa uczestników z pracowni plastycznej oraz pracowni florystyczno-ogrodniczej wzięła udział w wycieczce tematycznej do Krakowa. Wyjazd odbył się pod hasłem ?Tworzę więc jestem?. Celem wyprawy było bezpośrednie obcowanie ze sztuką poprzez zwiedzanie galerii oraz muzeów, przybliżenie uczestnikom WTZ twórczości znanych polskich oraz światowych artystów a także motywowanie do podjęcia pracy wytwórczej która korzystnie wpływa na własną samoocenę. Uczestnicy zaznajomili się nie tylko z twórczością w tradycyjnym pojęciu. Zwiedzając Kazimierz i Starą Synagogę mieli również okazję poznać kulturę, sztukę, tradycje żydów żyjących przed okupacją w Krakowie. Niespotykaną okazją było dotknięcie Tory, która była przed konserwacją. Niektóre osoby przebrane w tradycyjne stroje żydowskie, słuchając przy tym opowieści o tradycjach ,mogły bardziej dogłębnie wczuć się w prezentowane role. Odwiedzenie Muzeum Narodowego było okazją do obejrzenia największego w Polsce, po Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie zbioru militariów. Zbiory opowiadają 1000- letnią historię polskiej wojskowości od wieku X po czasy II wojny światowej. Imponująca jest również ekspozycja Rzemiosła Artystycznego oraz wspaniałe przykłady sztuki polskiej XXw. a w nich artyści tacy jak: Wojtkiewicz, Boznańska, Pankiewicz, Malczewski, Wyspiański, Mehoffer oraz wielu innych wybitnych twórców.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyło się również bardzo multimedialne muzeum w podziemiach  krakowskiego rynku. Wizualizacje pobudzające wyobraźnię pozwoliły na chwile powrócić do dawnego Krakowa i poznać ciekawą historię miasta. Kolejnym punktem docelowym było Muzeum Przyrodnicze a w nim ciekawa oferta bogata w duży zbiór minerałów i skamieniałości, przykłady sztuki paleolitu i neolitu, zwierzęta egzotyczne oraz fascynująca wystawa ?Las tropikalny? z przykładami egzotycznej roślinności. Ostatnim miejscem jakie zaplanowano zwiedzić podczas wyjazdu był Zamek Królewski na Wawelu z wspaniałym zbiorem sztuki w komnatach reprezentacyjnych oraz groby królewskie. Wycieczka do Krakowa była cennym doświadczeniem dostarczającym wielu bodźców wizualnych, estetycznych, była też okazją do sprawdzenia samodzielności w miejscach użyteczności publicznej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

W dniach 0d 19-21 listopada 2012 r,.grupa uczestników wraz z chętnymi rodzicami , wzięła udział w wyjeździe integracyjnym , połączonym z plenerem malarskim w pięknej miejscowości

Bukowina Tatrzańska. Punktem noclegowym był Ośrodek  Wypoczynkowym Harnaś, gdzie zorganizowano dla podopiecznym wiele atrakcji m. in. bal  andrzejkowy, konkurencje sportowe . W planie znalazły się liczne wycieczki krajoznawcze jak: wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch, spacer po Krupówkach, zwiedzanie Tatrzańskiego Muzeum Przyrodniczego. W ostatnim dniu korzystając z pięknej słonecznego pogody duża grupa chętnych do twórczej pracy siedząc na tarasie widokowym schroniska ?Głodówka? przelewała tatrzańskiej widoki na papier.

więcej zdjęć

 

Wystawa fotografii

Wystawa ?Fotografia zwykła - niezwykła?

W dniu 09.11.2012 odbył się wernisaż wystawy ?Fotografia zwykła - niezwykła?. Wystawa przedstawia zdjęcia  wykonanych przez osoby niepełnosprawne intelektualnie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Klikowskiej w Tarnowie w ramach warsztatów fotograficznych prowadzonych w latach 2011-2012. Są to: Aleksandra Kostyrzewska, Joanna Lawrenz, Jarosław Kuk, Dariusz Pasek, Tadeusz Sacha i Michał Głód. Wystawa prezentuje 50 wybranych obrazów  pokazujących nieco inny sposób widzenia świata. Mamy tutaj widoki tarnowskich ulic, ich zakamarki, wybrane zabytki z nutą nostalgii przejawiającej się w kolorystyce, detal architektoniczny starego cmentarza, pejzaże i przyrodę okolic Tarnowa. Wystawa prezentuje również fotografie powstałe podczas warsztatów prowadzonych przez młodego tarnowskiego artystę Michała Książka tj. portret i postać w ruchu. Dostrzegamy w niej inną wrażliwość osób niepełnosprawnych zwłaszcza na światło. Niezwykłość daje się zauważyć również  w odmiennym postrzeganiu rzeczywistości zwłaszcza przedmiotów z codziennego otoczenia, które są  jak gdyby nieobecne w naszej przestrzeni. W galerii przez kolejny tydzień prowadzone będą otwarte zajęcia pracowni podejmujących działania terapeutyczne w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej  są to: pracownia plastyczna, szkła artystycznego, rękodzieła, reedukacji i florystyczna. Celem organizatorów wystawy  jest również zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na obecność osób niepełnoprawnych w przestrzeni publicznej miasta również w jego życiu kulturalnym.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do galerii ZPAP ul. Rynek 4.

więcej zdjęć

 

W dniach 23-25.10.2012.r. delegacje  naszych podopiecznych uczestniczyło w II Małopolskie Olimpiadzie Umiejętności Zawodowych Osób Niepełnosprawnych w Poroninie.

Nasi reprezentanci mieli okazję wykazać się umiejętnościami oraz talentem w konkurencjach indywidualnych:

 

- malarstwo "Mój ulubiony obraz" (Ewelina Migoń),

- haft "Ozdabianie toreb ekologicznych" (Agnieszka Żylska),

- popisy kulinarne "Desery na Kinder Party wraz z dekoracją stołu" (Dariusz Pasek),

- rzemiosła różne "Ozdabianie pudełek drewnianych techniką decoupage" (Anita Gadecka),

Oraz w konkurenacjach drużynowych:

- obraz z puzzli (Ewelina Migoń i Agnieszka Żylska),

- konkurs wiedzy ogólnej "Jak dobrze znam swój kraj" (Patryk Niedojadło i Anita Gadecka)

Starania naszych uczestników zostały docenione przez jury i nasi podopieczni wrócili z pucharami oraz medalami osiągając I miejsce w konkurencji drużynowej obraz z puzzli, który zachwycił kolorystyką oraz bajkowym krajobrazem.  Rywalizacji towarzyszyła również wspaniała,

przyjazna atmosfera oraz zabawa.

 

Więcej zdjęć

 

W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej podczas zajęć biblioterapeutycznych uczestnicy WTZ udadzą się w podróż z aniołami. Scenariusz oparty na tekście Bruno Ferrero "Aniołowie posłańcy dobroci Boga" uzupełniony okolicznościową zabawą, zagadkami i szeregiem zajęć praktycznych takich jak:. pisanie listu do Anioła Stróża czy malowanie aniołów, miały na celu uświadomienie, że anioły istnieją naprawdę, troszczą się o nas i strzegą od wszelkiego niebezpieczństwa. Często Bóg posyła dobrych ludzi, by stali się dla nas Jego "narzędziami" - ten wątek stał się dla nas kolejnym tematem rozważań, bliższym o tyle, że osobiście przez nas doświadczonym

 

Na zaproszenie Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach wzięliśmy  po raz kolejny udział w jesiennych zmaganiach sportowców niepełnosprawnych na stadionie Kolejarza w Stróżach. Mieliśmy sposobność rywalizować w wielu konkurencjach m. in.  indywidualnie rzut piłeczką palantową, skok w dal, slalom z piłką oraz drużynowo w piłkę nożną i przeciąganie liny. Udało nam się odnieść sukces w konkurencji przeciąganie liny zajmując w finale 3 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i indywidualne upominki zaś warsztat nasz wzbogacił się o kolekcje markowych noży.

 

Więcej Zdjęć

 
Więcej artykułów…
Reklama
sklep
Listopad 2019
N P W Ś C P S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

stat4u